Розмитнення по-новому: скасовано чи відстрочено?

Друзі! Всім привіт, ми з України!

Є хороша новина для декого з вас

Ні, нажаль це ще не новини про нашу перемогу і капітуляцію росіі

Дуже б мені хотілося сказати Вам – вітаю, ми перемогли, Рашці капєц. Але доведеться ще трішки почекати до цього моменту.

Сьогоднішня хороша новина стосується розмитнення автомобілів, яке нарешті стало безкоштовним.

Як працює закон і які обмеження — про все це більш детально в сьогоднішньому відео.

Приємного перегляду. Слава Україні!

Законопроект 7190 був підписаний президентом 5го квітня, майже відразу був опублікований, а отже набрав чинності.

Тепер це вже не законопроект, а справжній Закон про внесення змін до Податкового кодексу Украіни та інших законодавчих актів Украіни щодо вдосконалення законодавства на період діі воєнного стану, який має власній номер 2142-ІХ

Отже, про що йдеться у цьому законі. Пунктів багато, але ми поговоримо тільки про ті, що нас безпосередньо стосується як автомобілістів.

Раніше, щоб ввезти в Україну авто з іноземною реєстрацією, не важливо з Європи чи з Америки, громадянам потрібно було сплатити акцизний податок, мито та ПДВ.

Наразі ці платежі тимчасово відмінені для громадян, які ввозіть транспортні засоби, зокрема:

  • Легкові авто та кузови до них;
  • Причепи та напівпричепи;
  • Вантажні транспортні засоби, призначенні для перевезення — вантажів та понад 10 осіб;
  • Мотоцикли;

Водночас, порядок оформлення авто залишається таким, що діяв до прийняття відповідних спрощень.

Тобто, автомобілі будуть розмитнюватися безпосередньо в пункті пропуску, там де вони будуть перетинати державний кордон. Під час перетину кордону транспортні засоби будуть заявлятися в режимі імпорту та не будуть сплачуватися при цьому жодні митні платежі.

Далі необхідно пройти процедуру сертифікації на предмет відповідності транспортного засобу державним стандартам, та прямувати у найближчий сервісний цент МВС для постановки автомобіля на облік. При цьому доведеться сплатити податок у пенсійний фонд за першу реєстрацію це від 3 до 5 відсотків вартості автомобіля, ну і заплатити за номерні знаки та послуги сервісного центру.

Звісно, спрощення не стосуються автомобілів з Росії, Білорусі та тимчасово окупованих територій.

І найголовніше, про що було дуже багато запитань та суперечок

Після завершення дії воєнного стану, громадянам не потрібно буде доплачувати платежі, від яких вони були звільнені. Законом не передбачено відстрочень і зворотної дії закон також не має.

Тому якщо вже завезете авто під час війни, то ніяких доплат потім не прилетить. Розмитнення вже зараз – безкоштовне повністю, це факт!

Що ще цікаво, немає жодних окрім екологічних. Якщо це легковий автомобіль то він має відповідати нормам не нижче Евро-2. Якщо це вантажний автомобіль, то не нижче Евро-5

Але і ці обмеження не суттєві. Євро-2 — екологічний стандарт, що регулює вміст шкідливих речовин в вихлопних газах. Введено його в 1995 році, і це по суті означає, що авто до 95 року випуску ви завезти не зможете. Але я гадаю мало хто збирався це робити.

Все більше ніяких обмежень не передбачено, навіть щодо кількості автомобілів яка одна людина може привезти. Можете привезти, продати і привезти ще. Трішки дивно, але вже як є.

Можливо будуть пізніше ще якісь підзаконні акти. Кабінет міністрів має можливості регулювати певні списки та вводити обмеження.

Як наприклад постанова №330 «Про деякі питання здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, зокрема транспортних засобів, в умовах воєнного стану»

В ній, наприклад, йдеться про те, що громадяни можуть обрати один з двох способів митного оформлення та митного контролю:

1) спрощений спосіб, який передбачає, що митний контроль та митне оформлення товарів, зокрема транспортних засобів, які ввозяться на митну територію України через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для морського, автомобільного та залізничного сполучення, здійснюється без справляння митних платежів, у тому числі податку на додану вартість, акцизного податку, ввізного мита, шляхом подання декларантом митному органу попередньої митної декларації без проведення митного огляду, без застосування фітосанітарного контролю, заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (крім державного експортного контролю) безпосередньо у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний та митний кордон України (далі — спрощений спосіб);

2) стандартний спосіб, який передбачає, що митний контроль і митне оформлення товарів, зокрема транспортних засобів, здійснюються у повному обсязі відповідно до вимог Митного кодексу України, а оподаткування ввезених товарів, у тому числі акцизним податком та податком на додану вартість, здійснюється на загальних підставах, встановлених Податковим кодексом України (далі — стандартний спосіб).

Тобто, якщо ви все ж таки схочети сплатити мито в повному обсязі – ви також можете це зробити.

Ну і далі у тексті постанови йдуть пояснення що кому і як треба робити.

Але скажу ще раз, станом на сьогодні — 11 квітня – розмитнення для фізичних осіб повністю скасовано. Це не відстрочка а саме скасування. Але діє тільки на період воєнного стану. Ну і ніяких обмежень для однієї людини не в кількості завезених авто, ні заборони на продаж на якийсь час – нічого цього немає. Дуже багато хто цьому зрадіє, дехто навпаки обурений. Я не буду обговорювати зараз доцільність чи недоцільність таких заходів. Маємо, те що маємо, якщо будуть зміни – обов’язково розповім.

2 мысли о “Розмитнення по-новому: скасовано чи відстрочено?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.